Self-care

8 kroků pro klidnější život

Práce na sobě samé(m) nebývala moc “normální”.
„K psychologovi přece chodí jen blázni, meditace je lelkování, mindfulness jen snůška ezo keců a vůbec, seber se běž dělat něco užitečného.”
Ve skutečnosti je sebepoznávání těžká, trnitá a složitá cesta – a zároveň jedna z nejlepších a nejlaskavějších věcí, které pro sebe i pro své milované člověk může udělat.

1. krok – Přijetí
Přijměte sami sebe, svou citlivost, poznejte, kdo vlastně jste. Nemyslete na své záporné stránky ani na to, kým chcete být.

2. krok – Porozumění
S přijetím přijde porozumění. Začnete postupně chápat své chování, předvídat své reakce.

3. krok – Zvládání
Díky porozumění začnete poznávat své výzvy – situace, které jsou vám nepříjemné, stresující. To vám dává prostor najít různé způsoby, jak je lépe zvládat.

4. krok – Hranice
Nyní už bezpečně víte, co vám vadí, jak se budete cítit, kdy přichází zahlcení. Dále je třeba vytyčit si hranice a za žádnou cenu je neohýbat. Naučte se říkat NE.

5. krok – Sebehodnota
Dejte se na první místo. Abychom mohli pomáhat ostatním, musíme nejdříve pomoci sami sobě.

6. krok – Pozitivita
Zaměřte se na to dobré ve svém životě. Na negativní zkušenosti se dívejte jako na ponaučení. Nenechte se odradit tím, že něco “nejde”.

7. krok – Sny
Když znáte sami sebe se vším všudy a jste k sobě laskaví, vaše plány do budoucna budou mnohem realističtější a snáze dosažitelné. A vy tak budete mnohem spokojenější.

Leave A Comment

Your Comment
All comments are held for moderation.