Konzultace pro vysoce citlivé

Peer-to-peer online konzultace se zaměřuje na časté problémy, které mohou vysoce citlivé potkat. Jedná se především o pomoc s:

A mnoho dalšího!

První konzultace je za zvýhodněnou cenu 249 Kč!

Poté se bez jakéhokoli nátlaku můžete rozhodnout, zda vám naše spolupráce dává smysl. Pokud budete s prvním sezením nespokojen/a, vrátím vám celou částku. 

Cena konzultace
499,- Kč

(349,- Kč pro maminky na mateřské dovolené, studenty a lidi v tíživé finanční situaci)

Bezpečnostní kód:
security code
Prosím, zadejte bezpečnostní kód:

Odeslat

Pro koho je konzultace vhodná?

 • Jako doplněk pro vysoce citlivé, kteří prošli nebo právě procházejí psychoterapií a jejichž psychoterapeut/ka nemá o vysoké citlivosti povědomí.
 • Pro vysoce citlivé na začátku cesty, kteří se o (nejen) své vysoké citlivosti chtějí dozvědět více.
 • Pro vysoce citlivé, kteří se chtějí naučit se svou vysokou citlivostí pracovat — přijmout ji jako svou součást a rozvíjet ji.
 • Pro vysoce citlivé, kteří se se svou vysokou citlivostí učí pracovat a potřebují v určitých bodech podporu.
 • Pro blízké vysoce citlivých lidí, kteří se chtějí o citlivosti dozvědět více, lépe jí porozumět.

Jsem vysoce citlivý člověk?

Vysoká citlivost není diagnóza a není potřeba přehnaně řešit, zda do této kolonky spadáme nebo ne. Zde na webu najdete test vysoké citlivosti. Oficiální test v angličtině najdete na stránkách dr. Elaine Aron. V rámci naší konzultace existuje také možnost pomocí oficiální Highly Sensitive Person Scale určit, zda je úroveň vaší citlivosti spíše vyšší nebo ne.

Chci vědět více o vysoké citlivosti!

Konzultaci můžete využít i jako prostředek, jak se všeobecně o vysoké citlivosti dozvědět více. Samozřejmě, nejsem chodící encyklopedie, ale znalostí na toto téma mám poměrně dost. 🙂
Konzultace tohoto typu probíhá formou otázek a odpovědí — vy se ptáte, já odpovídám.

Jak spolupráce probíhá?

Pomocí této stránky si zvolíte datum konzultace. → Přijde vám e-mail, který potvrzuje, že o vašem zájmu vím. → Nejpozději do druhého pracovního dne vám přijde e-mail, který potvrzuje naši schůzku a obsahuje údaje k platbě. Součástí mailu bude i dotazník, který můžete, ale nemusíte vyplnit a poslat zpátky. Slouží pouze pro urychlení naší spolupráce — když budu vědět, co ode mě očekáváte, můžeme se na toto téma zaměřit hned na prvním setkání. → Vidíme se na konzultaci! → Po konzultaci vám přijde do schránky e-mail. Pokud nechcete spolupracovat, můžete jej ignorovat (anebo mi dát zpětnou vazbu, to velmi ocením!). Pokud máte o spolupráci zájem, v e-mailu najdete odkaz, kde můžete naplánovat naše další setkání. Pokud máte z našeho prvního sezení pocit, že vám to nic nedalo, odpovědí na tento mail se můžeme dohodnout na vrácení peněz. → V odkaze opět najdete kalendář, kde můžete naplánovat, kdy se uvidíme příště. → Zase vám přijde e-mail, že o vašem zájmu vím. → Nejpozději do druhého pracovního dne vám přijde potvrzující e-mail, opět i s platebními údaji. Platit zatím můžete pouze převodem, na platbě kartou pracuju.

 

A tak pořád dokola, dokud spolupráci neukončíme. 🙂

 

Kdo jsem?

Jsem nadšenec do psychologie, mindfulness a vysoké citlivosti.

Jsem sama vysoce citlivá a mám bohaté zkušenosti s tím, jak náročný, těžký a deprimující život může být, když o své vysoké citlivosti nevíme a/nebo ji nerespektujeme.

Mám za sebou zkušenost s psychoterapií, s psychiatrií a užíváním prášků, s krizovým centrem. Vím, jak je frustrující vědět, že něco je, jak nemá být, ale nevědět CO. Mít otázky, hledat odpovědi a nenacházet je. Nechat sebou smýkat (nezpracovanými) emocemi, vztekem, smutkem, frustrací, být chronicky zahlcená a úzkostná až na hranici ochromení.

Vím, jaká přijde úleva, když narazíme na pojem vysoké citlivosti, když do sebe zacvaknou ozubená kolečka. Znám euforii, že konečně vím, kdo jsem. Znám ten bolestivý pád na zem, když zjistíme, že pouhá znalost, že jsme vysoce citliví, nic neřeší. Že je to jen začátek cesty. Že tím práce na sobě nekončí, ale naopak začíná.

Znám ten pocit překvapení, kdy jsem přesvědčená, že mi něco nebude fungovat, a ono to zafunguje. Vím, jak neskutečně osvěžující, obohacující a osvobozující je, když uděláme své vysoké citlivosti ve svém životě právoplatné místo. Kdy konečně odmávneme ten nepříjemný, zlý hlásek v naší hlavě, který nás obviňuje z lenosti, rozmazlenosti, přehánění nebo dokonce lhaní, když si začneme život uspořádávat podle svých potřeb. Když vystoupíme z role oběti, která nic nemůže a za nic nemůže, do role plnohodnotné bytosti, která může úplně všechno.

Navíc:
Studuju Psychology with Counselling (Psychologie zaměřená na poradenství) na Open University.

& mám za sebou nebo se právě věnuju:
Kurz Counselling na Academy of Modern Applied Psychology (Scotland; online)
Foundations of Positive Psychology Specialization na Coursera (5 kurzů věnujících se principům Positive Psychology)
Kurz De-Mystifying Mindfulness na Coursera

Moje filozofie

Všímavost
Řada komplikací v našem životě vyvstává z toho, že většinu času jedeme na autopilota. Neuvědomíme si, že je něco za čarou (času, emocí, zahlcení, úzkosti…), dokud se to nestane a my nepocítíme negativní důsledky (nestíháme, cítíme se špatně…). Všímavost je praktika, která má základy v buddhistické filozofii a se kterou pracuje řada psychoterapeutických směrů. Praktikováním všímavosti se dostáváme do současného momentu, učíme se pozorování světa i sebe bez okamžitých reakcí, bez soudu. Poznáváme tak sami sebe a získáváme nadhled.
Péče o sebe
Self-care je významnou a klíčovou součástí vybalancovaného života vysoce citlivého člověka. Pečováním o všechny složky života v nás zasívá a posiluje sebelásku, sebeuvědomění, sebeznalost, sebehodnotu a sebepřijetí.
Pozitivní psychologie
Užívám principy pozitivní psychologie, což znamená, že problémy, se kterými potřebujete pomoc, nevnímám jako problémy, kterých je potřeba se co nejrychleji zbavit, ale jako výzvy. Výzvu je potřeba přijmout, najít jí místo v našem životě a opečovávat tak, aby se limitace, které z ní pramení, postupně zmenšovaly. Péče o limitace u každého vypadá jinak, každému vyhovuje něco jiného. Já jsem tu od toho, abychom společně hledali, co vyhovuje právě vám, v tempu, které vyhovuje opět právě vám.

Upozornění!

 • Konzultace nenahrazuje psychoterapii!
 • Nebudeme se ponořovat do vaší minulosti, nebudeme společně pátrat po možných traumatech
 • Konzultace nenahrazuje krizovou intervenci!
 • Konzultace je zaměřená pouze na dospělé vysoce citlivé!
 • Pánem svého života i naší konzultace jste vy. Moje role je nastavit vám zrcadlo, představit vám různé techniky, podat vám pomocnou ruku a provést vás po cestě za skutečným přijetím své vysoké citlivosti. Radit vám, co máte dělat, jak řešit své problémy, není moje místo.
 • Jako členka Academy of Modern Applied Psychology mám možnost ANONYMNĚ sdílet komplikované problémy/výzvy svých klientů, a radit se s dalšími odborníky z řad psychologů, poradců, mentorů a koučů. To znamená, že když si s něčím nevím rady, mám za zády hned několik profesionálů, kteří mě mohou nasměrovat, nabídnout náhled z jiné strany. Opakuju, že sdílení je soukromé (veřejnost nemá přístup!) a anonymní (nikdo vás nemůže identifikovat, nikdo vás nepozná).